Háj ve Slezku

 

Jak už bylo naznačeno v názvu ocitli jsme se s jednotkou tentokrát konečně i v háji. A nebyl to háj ledajaký, ale byl to Háj ve Slezsku. Na místo jsme dorazili v pátek navečer. Cesta z Brna do Ostravy byla více než strastiplná. Dálnice mezi těmito dvěma metropolemi připomínala spíš krtčí kolonii než normální rychlostní komunikaci . Sedm zúženi po cestě vykonalo své a tak se nám cesta dosti protáhla. Naštěstí už na místo tábora dorazila zajišťovací skupina ve složení Michala a Honzíka. Tito dva pracanti doprovázeli naše pušky na cestě do polského překladiště, které odtud cestovaly na Maltu. Díky tomu dorazili do Háje ve Slezsku včas a zabrali nám krásné místo k táboření. Ihned po příjezdu jsme byli zasypáni pečenými kuřaty v množství přímo velkém. Takže mohu říci že v Háji létala pečená kuřata přímo do úst.

V sobotu ráno jsme byli opět počastováni kvalitní snídaní a po té vyrazili spolu s vozy do nedaleké vesnice. Na cestu zpátky se nám podařilo stopnout koňský povoz, kde jsme mohli strávit velice příjemně zpáteční pochod. Po obědě následovala porada velitelů. Protože jsem tentokrát musel velet naší skupině nezbylo mi, k mé nelibosti, porady se zúčastnit. Přiznávám, že porady před akcí nesnáším a pro svojí osobní potřebu je nazývám „festivalem promarněného času“. Proto jsem byl příjemně překvapen profesionálně vedenou poradou. Luboš Partika řídil vše s přehledem a za 20 minut všichni věděli co dělat. Asi zavedu nové pořekadlo „jaká porada taká bitva“. Bitevní pole bylo připraveno více než dobře kulisy s pyrotechnikou už čekaly na náš příchod. Je pravda, že při příchodu naši armádu nás potkal jediný zádrhel , neboť jmenovaný nejmenovaný velící zavedl rakouské vojáky na bojiště ještě před příchodem Francouzů. Naštěstí Luboš Partika zareagoval briskně a vyhnal nastupující armádu z bojiště. Po té už vše šlo jak na běžícím pásu. Za sebe musím říci, že samotná bitva byla nejlepší za poslední rok. Výbuchy synchronizované s výstřely děl. Zvukový doprovod, logická návaznost scén to vše bylo perfektní. Konečně jsme nesmyslně nestáli na jednom fleku jak se bohužel stává zvykem na některých ostatních akcích. Naše skupina si boje opravdu užila. Když jsme v poslední části ukázky podlehli nesmrtelnému protivníkovi a pokryli svými těly bojiště, pot z nás opravdu tekl. Po boji následovala opulentní večeře ve formě vynikajících žebírek. No a potom pro zájemce a kulturní znalce následoval večerní koncert Čechomoru. Prostě krásný den.

V neděli ,kdy jsme kromě snídaně dostali i baliček na oběd, jsme se jeli rozloučit s občany do přilehlé vesnice. Po krátké prezentaci jsme se rozloučili s krásným prostředím Háje ve Slezsku a vyrazili směrem k našim domovům. Na závěr bych chtěl za sebe i svoje spolubojovníky poděkovat za krásnou akci, která jasně ukázala, že lze udělat parádní akci jak pro diváky tak pro účastníky. Nezbývá doufat, že si ostatní celebrity napoleoniky vezmou příklad od kluků z Ostravska a na bojištích naší země budeme stále častěji potkávat podobně dobře zorganizované a provedené akce.

Fritz

Přejít nahoru