Střelby v Odrách

O víkendu 19-20. 3. 2016 jsme jeli do města Odry provětrat po zimním spánku uniformy, vyklepat moly a hlavně zjistit, kdo má nejlepší mušku z jednotky a samozřejmě zopakovat  bojové povely. Zázemí pro střelbu ostrými kulemi nám poskytl Jiří Matyáš a místečko pro náš malý stanový tábor zase Siba. 

    Sobota byla ve znamení hřmění mušket. Díky pečlivému vedení a perfektní přípravě střeliva ze strany Jiřího Matyáše, dokázali i ti nejhorší z nás zasahovat terče ve vzdálenosti 25 metrů. Pro podporu soutěživosti a ověření naší mušky byla vyhlášena soutěž střelby na malovaný terč. Někdo se trefil, někdo jen trestal keře okolo. Vítězem se stal nováček Olin, což nás poněkud rozladilo, neboť každý z nás déle sloužících vojáků si už už představoval jak malovaný terč zdobí čestnou zeď jeho domácnosti. Slunné odpoledne vojáci trávili zopakováním základní povelové techniky. Při výcviku byli použity nejmodernější mnemotechnické metody výuky na něž by byl pyšný i Jára Cimrman. Zkušenější vojáci se pod dohledem velícího důstojníka věnovali „myslivecké taktice“.  Večer se konala volná zábava za zvuků kytary. 

    Nedělní ráno jsme přivítali zvuky mučené oceli. Nácvik boje s tesákem pod vedením zkušeného trenéra rozproudil poněkud zředěnou krevní kapalinu a ruka získala netušené dovednosti. Ti, jež si našli místečko pro tuto výcvikovou akci, jistě budou těžit v této sezoně z nově nabitých zkušeností. Pro ostatní dobrá zpráva, do Oder se určitě ještě vrátíme.

Fritz

Přejít nahoru